Kombi Petek Temizleme

İlk olarak çözücü kimysal tesisatınıza dökülür . Bu kimyasal çeşitli yapı marketlerde ve internet sitelerinde satışa sunulan bir sıvıdır . Burada dikkat edilmesi gereken ve en önemlisi doğru malzemeyi doğru yerde kullanmaktır. Bazı çözücü kimyasallar görevini yerine getirmemektedir. İzmir'in Servisi uzun yılların vermiş olduğu deneyim ve bilgi birikimi sayesinde en kaliteli ve amacına uygun malzemeyi en doğru şekilde kullanmaktadır . İlacın etkisi ile tesisatın içine yer etmiş ; tortu , balçık ve partiküller toz haline gelir .Kullandığımız kimyasallar T.S.E tarafından onaylanmıştır.

Petek temizleme makinası tesisata bağlanarak bu pislikler temizlenir . Temizlik aşmasında basınçlı bir şekilde devirdaim yapan su tesisattaki pislikleri söker bu işlem yaklaşık 1-3 saat sürmektedir .Bu işlem süresince pislikler petek temizliği makinasının içerisinde toplanmaktadır . Eskiden böyle bir sistem olmadığı için ilkel yöntemler kullanılıyordu . Petekler yerinden sökülüp tek tek basınçlı su ile temizlenmeye çalışılıyordu ancak peteğin dibine yer etmiş partiküller ancak silisyonlu petek temizleme makinası ile yapılmalı . Makina yokken temizlik olmuyor muydu ? Evet oluyordu ama tam değil kısmi bir temizlik . Makineli yapılan temizlik işlemi ilk günkü performası ile yanarken size yakıttan da tasarruf sağlayacaktır .

Petek temizleme makinası tesisata bağlanır. Tesisatınızdaki bu pislikleri temizleme makinası sayesinde basınçlı bir şekilde devirdaim yapan su söker.Bu işlem 1-3 saat sürmektedir. Temizlik esnasında petek temizleme makinasının söktüğü pislikler yine makinanın içerisinde toplanmaktadır. İlerleyen teknoloji sayesinde petek temizleme makinası etkin bir şekilde bu temizliği sağlamaktadır.Eskiden böyle bir sistem olmadığı için petekler yerinden sökülüp tek tek basınçlı su ile temizlenmeye çalışılıyordu.Ancak peteğin dibine yer etmiş partikülleri sökebilmek için yeterli değildi. Bu şekilde yapılan temizlik tam anlamıyla gerçekleştirilemiyor kısmi bir temizlik sağlanabiliyordu. Makineli yapılan temizlik işlemi ilk günkü performası ile yanarken size yakıttan da tasarruf sağlayacaktır .

Bir sonraki uygulamamız ise tesisattaki kimyasalın pH'ını ayarlayarak etkisini yokm etmek. Bu işlemi pH dengeleyici kimyasallarımızla yapıyoruz.Bu sayede kimyasal kalıntıların sizlere zarar vermesini engellemiş oluyoruz.

Son adımda peteklerin reglaj ayarı yapılır ve sisteme sıcak su verilir.Peteklerin kontrolü yapılır ve servis formu imzalanır.

Kombi temizleme aşamaları


  • Brilör temizliği.
  • Genleşme tankı hava basıncı kontrol edilmesi.
  • Gaz basınç ayarları kontrol edilmesi.
  • Pompa gücü kontrol edilmesi.
  • Elektrik bağlantılarının kontrol edilmesi.
  • Rekor bağlantılarının kontrol edilmesi.
  • Gidiş ve dönüş filitrelerinin kontrol edilmesi.
  • Son olarak cihaz kontrol edilir ve çalışır vaziyette teslim edilir.
  • Böylelikle sonradan oluşabilecek bir sıkıntının önüne geçmiş oluruz.

Petek temizliği yaptırmak yakıt tasarrufu sağlar mı ?

Tesisatta bulunan partiküllerün temizlenmesi ve radyatör temizliği yapıldıkdan sonra sistemde rahatlama görülür. Tesisatta bulunan pislikler kombinin doğru bir şekilde devirdaim yapmasını engellediğinden suyu devamlı ısıtmak zorunda kalmasına yol açar. Fakat temizlik işleminden sonra bu ısıtma süresi uzar ve yakut tasarrufu yapmanızı sağlar.

Ayrıca yakıt tasarrufu sağlayan kimyasal da kullanmaktayız. Bu kimyasalları hatla petek arası mesafesi fazla olan yerler seçer iş yerleri, ofisler gibi. Bu kimyasallar sistemdeki suyun geç soğumasını sağlayan etkin maddeler içerir. Sistemdeki su geç soğuyacağı için ısıtma süresi uzar ve yakıt tarasrufu sağlanmış olur.

Üste Git